Quantcast
skip navigation

Radio Broadcasts and Live Streams

Boys' Basketball

Tuesday

Lakeview vs. Tracy-Milroy-Balaton, 4:45 PM

Barnum vs. McGregor, 7 PM

Pierz vs. Pequot Lakes, 7 PM

Shakopee vs. St. Thomas Academy, 7 PM

Plainview-Elgin-Millville vs, St. Charles, 7 PM

Littlefork-Big Falls vs. Mountain Iron-Buhl, 7 PM

Hastings vs. Eagan, 7 PM

Woodbury vs. Apple Valley, 7 PM

Worthington vs. Luverne, 7:15 PM

Bemidji vs. Little Falls, 7:15 PM

Blooming Prairie vs. Maple River, 7:15 PM

Belle Plaine vs. LeSueur-Henderson, 7:15 PM

Browerville-Eagle Valley vs. Osakis, 7:15 PM

Sibley East vs. Mayer Lutheran, 7:30 PM

Cannon Falls vs. Breck, 7:30 PM

Fosston vs. Ada-Borup/Norman County West, 7:30 PM

Mahnomen/Waubun vs. Climax/Fisher, 7:30 PM

Yellow Medicine East vs. Minneota, 7:30 PM

Hillcrest vs. Brandon-Evansville, 7:30 PM

Thursday

Crosby-Ironton vs. Aitkin, 7 PM

Pillager vs. Verndale, 7 PM

Hopkins vs. Minnehaha Academy, 7 PM

Brooklyn Center vs. Breck, 7 PM

Eveleth-Gilbert vs. International Falls, 7 PM

Detroit Lakes vs. Pequot Lakes, 7 PM

Wayzata vs. Champlin Park, 7 PM

Lakeville South vs. Osseo, 7 PM

Pierz vs. Foley, 7:15 PM

New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva vs. Janesville-Waldorf-Pemberton, 7:15 PM

Canby vs. Tracy-Milroy-Balaton, 7:30 PM

Owatonna vs. Rochester Century, 7:30 PM

Friday

Apple Valley vs. St. Thomas Academy, 7 PM

Isle vs. Ogilvie, 7 PM

Glencoe-Silver Lake vs. Hutchinson, 7 PM

Bloomington Kennedy vs. Blake, 7 PM

St. Paul Academy vs. Concordia Academy, 7 PM

Providence Academy vs. Heritage Christian Academy, 7 PM

Jordan vs. Belle Plaine, 7 PM

Edina vs. Park Center, 7 PM

Cretin-Derham Hall vs. East Ridge, 7 PM

Eden Prairie vs. Chanhassen, 7 PM

St. Louis Park vs. Minnehaha Academy, 7:15 PM

Wrenshall vs. Cromwell-Wright, 7:15 PM

St. John's Prep vs. Long Prairie-Grey Eagle, 7:15 PM

St. Agnes vs. Mounds Park Academy, 7:30 PM

Owatonna vs. Albert Lea, 7:30 PM

Sauk Centre vs. Morris Area/Chokio-Alberta, 7:30 PM

Girls' Basketball

Girls' Basketball

Tuesday

Fosston vs. Ada-Borup/Norman County West, 5:30 PM

Mahnomen/Waubun vs. Climax/Fisher, 5:30 PM

Pequot Lakes vs. Crosby-Ironton, 7 PM

Delano vs. Glencoe-Silver Lake, 7 PM

Wabasha-Kellogg vs. St. Charles, 7 PM

Brooklyn Center vs. St. Paul Academy, 7 PM

Kingsland vs. Houston, 7 PM

Maple Grove vs. Champlin Park, 7 PM

Lakeville North vs. Farmington, 7 PM

Menahga vs. Pine River-Backus, 7:15 PM

Maple River vs. Blooming Prairie, 7:15 PM

Spirit Lake vs. Jackson County Central, 7:15 PM

New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva vs. Waterville-Elysian-Morristown, 7:15 PM

Sauk Centre vs. Montevideo, 7:30 PM

New Ulm vs. St. Peter, 7:30 PM

Thursday

McGregor vs. Floodwood, 7 PM

Pine River-Backus vs. Pequot Lakes, 7 PM

Irondale vs. Coon Rapids, 7 PM

Lakeville North vs. Lakeville South, 7 PM

Marshall vs. St. Peter, 7:10 PM

Redwood Valley vs. Jackson County Central, 7:15 PM

Mayer Lutheran vs. LeSueur-Henderson, 7:15 PM

Barnum vs. Duluth Denfeld, 7:15 PM

Browerville-Eagle Valley vs. Long Prairie-Grey Eagle, 7:15 PM

Nicollet/Mankato Loyola vs. Martin County West, 7:15 PM

Wheaton-Herman-Norcross vs. Clinton-Graceville-Beardsley, 7:30 PM

Friday

Glencoe-Silver Lake vs. Hutchinson, 5:30 PM

Cadillac Heritage Christian vs. Providence Academy, 5:30 PM

St. Louis Park vs. Minnehaha Academy, 5:45 PM

Sauk Centre vs. Morris Area/Chokio-Alberta, 6 PM

Jackson County Central vs. Blake, 7 PM

Benilde-St. Margaret's vs. Maple River, 7 PM

St. Agnes vs. Mounds Park Academy, 7 PM

Mabel-Canton vs. Spring Grove, 7 PM

Hastings vs. St. Croix Lutheran, 7 PM

Stillwater vs. Roseville, 7 PM

Prior Lake vs. Apple Valley, 7 PM

Sebeka vs. Pine River-Backus, 7:15 PM

Pierz vs. Paynesville, 7:15 PM

Janesville-Waldorf-Pemberton vs. Jordan, 7:15 PM

Blooming Prairie vs. New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 7:15 PM

Hayfield vs. Waterville-Elysian-Morristown, 7:15 PM

Chatfield vs. Dover-Eyota, 7:15 PM

Detroit Lakes vs. Alexandria, 7:15 PM

Tracy-Milroy-Balaton vs. Yellow Medicine East, 7:30 PM

Saturday

Benilde-St. Margaret's vs. Maple River, 1 PM

St. Paul Academy vs. Minnehaha Academy, 1:30 PM

Bemidji vs. Princeton, 2:15 PM

Cloquet vs. Superior, 3:30 PM

Talking Preps podcast

Winter Episode 3

Boys' Basketball

Tuesday

Lakeview vs. Tracy-Milroy-Balaton, 4:45 PM

Barnum vs. McGregor, 7 PM

Pierz vs. Pequot Lakes, 7 PM

Shakopee vs. St. Thomas Academy, 7 PM

Plainview-Elgin-Millville vs, St. Charles, 7 PM

Littlefork-Big Falls vs. Mountain Iron-Buhl, 7 PM

Hastings vs. Eagan, 7 PM

Woodbury vs. Apple Valley, 7 PM

Worthington vs. Luverne, 7:15 PM

Bemidji vs. Little Falls, 7:15 PM

Blooming Prairie vs. Maple River, 7:15 PM

Belle Plaine vs. LeSueur-Henderson, 7:15 PM

Browerville-Eagle Valley vs. Osakis, 7:15 PM

Sibley East vs. Mayer Lutheran, 7:30 PM

Cannon Falls vs. Breck, 7:30 PM

Fosston vs. Ada-Borup/Norman County West, 7:30 PM

Mahnomen/Waubun vs. Climax/Fisher, 7:30 PM

Yellow Medicine East vs. Minneota, 7:30 PM

Hillcrest vs. Brandon-Evansville, 7:30 PM

Thursday

Crosby-Ironton vs. Aitkin, 7 PM

Pillager vs. Verndale, 7 PM

Hopkins vs. Minnehaha Academy, 7 PM

Brooklyn Center vs. Breck, 7 PM

Eveleth-Gilbert vs. International Falls, 7 PM

Detroit Lakes vs. Pequot Lakes, 7 PM

Wayzata vs. Champlin Park, 7 PM

Lakeville South vs. Osseo, 7 PM

Pierz vs. Foley, 7:15 PM

New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva vs. Janesville-Waldorf-Pemberton, 7:15 PM

Canby vs. Tracy-Milroy-Balaton, 7:30 PM

Owatonna vs. Rochester Century, 7:30 PM

Friday

Apple Valley vs. St. Thomas Academy, 7 PM

Isle vs. Ogilvie, 7 PM

Glencoe-Silver Lake vs. Hutchinson, 7 PM

Bloomington Kennedy vs. Blake, 7 PM

St. Paul Academy vs. Concordia Academy, 7 PM

Providence Academy vs. Heritage Christian Academy, 7 PM

Jordan vs. Belle Plaine, 7 PM

Edina vs. Park Center, 7 PM

Cretin-Derham Hall vs. East Ridge, 7 PM

Eden Prairie vs. Chanhassen, 7 PM

St. Louis Park vs. Minnehaha Academy, 7:15 PM

Wrenshall vs. Cromwell-Wright, 7:15 PM

St. John's Prep vs. Long Prairie-Grey Eagle, 7:15 PM

St. Agnes vs. Mounds Park Academy, 7:30 PM

Owatonna vs. Albert Lea, 7:30 PM

Sauk Centre vs. Morris Area/Chokio-Alberta, 7:30 PM

Girls' Basketball

Tuesday

Fosston vs. Ada-Borup/Norman County West, 5:30 PM

Mahnomen/Waubun vs. Climax/Fisher, 5:30 PM

Pequot Lakes vs. Crosby-Ironton, 7 PM

Delano vs. Glencoe-Silver Lake, 7 PM

Wabasha-Kellogg vs. St. Charles, 7 PM

Brooklyn Center vs. St. Paul Academy, 7 PM

Kingsland vs. Houston, 7 PM

Maple Grove vs. Champlin Park, 7 PM

Lakeville North vs. Farmington, 7 PM

Menahga vs. Pine River-Backus, 7:15 PM

Maple River vs. Blooming Prairie, 7:15 PM

Spirit Lake vs. Jackson County Central, 7:15 PM

New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva vs. Waterville-Elysian-Morristown, 7:15 PM

Sauk Centre vs. Montevideo, 7:30 PM

New Ulm vs. St. Peter, 7:30 PM

Thursday

McGregor vs. Floodwood, 7 PM

Pine River-Backus vs. Pequot Lakes, 7 PM

Irondale vs. Coon Rapids, 7 PM

Lakeville North vs. Lakeville South, 7 PM

Marshall vs. St. Peter, 7:10 PM

Redwood Valley vs. Jackson County Central, 7:15 PM

Mayer Lutheran vs. LeSueur-Henderson, 7:15 PM

Barnum vs. Duluth Denfeld, 7:15 PM

Browerville-Eagle Valley vs. Long Prairie-Grey Eagle, 7:15 PM

Nicollet/Mankato Loyola vs. Martin County West, 7:15 PM

Wheaton-Herman-Norcross vs. Clinton-Graceville-Beardsley, 7:30 PM

Friday

Glencoe-Silver Lake vs. Hutchinson, 5:30 PM

Cadillac Heritage Christian vs. Providence Academy, 5:30 PM

St. Louis Park vs. Minnehaha Academy, 5:45 PM

Sauk Centre vs. Morris Area/Chokio-Alberta, 6 PM

Jackson County Central vs. Blake, 7 PM

Benilde-St. Margaret's vs. Maple River, 7 PM

St. Agnes vs. Mounds Park Academy, 7 PM

Mabel-Canton vs. Spring Grove, 7 PM

Hastings vs. St. Croix Lutheran, 7 PM

Stillwater vs. Roseville, 7 PM

Prior Lake vs. Apple Valley, 7 PM

Sebeka vs. Pine River-Backus, 7:15 PM

Pierz vs. Paynesville, 7:15 PM

Janesville-Waldorf-Pemberton vs. Jordan, 7:15 PM

Blooming Prairie vs. New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 7:15 PM

Hayfield vs. Waterville-Elysian-Morristown, 7:15 PM

Chatfield vs. Dover-Eyota, 7:15 PM

Detroit Lakes vs. Alexandria, 7:15 PM

Tracy-Milroy-Balaton vs. Yellow Medicine East, 7:30 PM

Saturday

Benilde-St. Margaret's vs. Maple River, 1 PM

St. Paul Academy vs. Minnehaha Academy, 1:30 PM

Bemidji vs. Princeton, 2:15 PM

Cloquet vs. Superior, 3:30 PM

Hockey Hub Headlines